Çocukla Tatil İçin 7 Öneri

Çocuklarla tatile çıkan aileler için en büyük mutluluk çocukların tatilinin eğlenceli ve keyifli geçiyor olmasıdır. Hiç bir aile tatilde mutsuz olmak istemez. Bu nedenle tatil öncesi hazırlık ve planlama biraz daha dikkat ve zaman istiyor. Çocukla tatil yapmayı planlıyorsanız bu önerileri dikkate almayı unutmayın.

Doğru Destinasyon

Tercih edilecek tatil noktasının sunduğu alternatifler çocuğunuzun ve sizlerin tatilini unutulmaz kılacaktır. Deniz, kum, güneş üçlüsünün çocuklar üzerindeki harika etkisi yanında gezip görecekleri farklı noktaların da olması tatilinizin daha da renkli geçmesini sağlayacaktır.

Örneğin Side bölgesi, kaliteli otelleri ile Akdeniz’in tatil ve eğlence merkezlerinin başında geliyor. Ayrıca sahip olduğu kültürel ve doğal zenginlikleri ile çocuklarınız için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Türkiye’de raftingin merkezi olan Köprülü Kanyon, doğa harikası Manavgat Şelalesi ve tarihi eserleri ile zengin Side Müzesi deniz keyfinden ayrı kalan zamanlarda çocuklara farklı deneyimler yaşamalarını sağlayacaktır. Manavgat’ta Yapılacaklar Listemize‘de göz atmanızı öneririz.

Denizin türü de çocuklar için önemli bir etkendir. Kayalık, taşlık ve hemen derinleşen deniz kıyıları eğlenceyi olumsuz etkileyebilir. Örneğin Side Çolaklı Plajlarında bulunan bölgeye has altın sarısı ince kum, denizin temizliği ve turkuaz rengi dikkat çeken özelliklerdir. Tamamen kumluk yapısı ve uzun mesafede bile boyu geçmeyen plaj tamda çocuklara yönelik.

Çocuklar için kurgulanmış animasyonlar, çocuk diskosu, yarışmalar çocuğunuzun gün boyu hem eğlenmesini hem de enerjisini tüketmesini sağlayacaktır. Çocukların tatilinin eğlenceli geçmesi sizin de tatilden keyif almanızı sağlayacaktır.

HolidayCheck tarafından başarı ödülüne layık görülen Süral Otelleri çocuklarınız için güvenli ve eğlenceli bir tatil sunmaktadır.

Doğru Otel Seçimi

Tatil bölgesini seçtikten sonraki adım çocukla tatil için uygun oteli seçmek. Otelin genel ve aktivite alanlarında çocuklar için düzenleme yapılmış olması keyifli bir tatil geçirmenizde önemli bir etken olacaktır. Otel havuzu yanında küçük bir alanda oluşturulan çocuk havuzundan daha fazlasını sunabilen oteller çocuklar için eğlenceli ortam oluşturmaktadır.

Çocuklara yönelik dizayn edilmiş havuz ve su kaydırakları saatlerce çıkmak istemeyecekleri alanlar olacaktır. Benzer şekilde otelin restoran bölümlerinde çocuklar için yapılan düzenlemeler ve çocukların seveceği menü tercihleri de çocuklar için önemli bir etken olacaktır.

Doğru otelin seçilmesinde bir diğer önemli faktörde odaların temiz olmasıdır. Odaların temizliği nedeniyle Avrupalı misafirleri tarafından yapılan değerlendirmede HolidayCheck tarafından başarı ödülüne layık görülen Süral Otelleri çocuklarınız için güvenli ve eğlenceli bir tatil sunmaktadır.

Bavul Hazırlama

Oteli de belirledikten sonra bavul hazırlama bölümüne geçebiliriz. Genellikle çocuk için akla gelen her şeyi fazlasıyla bavula koyuyoruz. Kıyafetler, bezler, oyuncaklar, kitaplar… Ve bir noktadan sonra bavulda anne, babaya pek yer kalmıyor.

Çocukların bavulunu hazırlarken mayo, sandalet/terlik ve tişörtlerden yedekli koymaya özen göstermek gerekiyor. Her çocuğun vazgeçemediği oyuncağı vardır. Mutlaka bavuldaki yerini almalı. Ancak hacmi küçük meşguliyeti büyük oyuncakları tercih etmeliyiz. Şapka olmazsa olmaz. Açık renk olursa daha iyi olur…

Seçtiğimiz tatil bölgesinin denizine göre (kum, kayalık, çakıl) çocuklar için bavulunuza deniz ayakkabısı koymayı da unutmayın. Deniz gözlüğü ve şnorkel’de sualtı dünyasında yeni keşifler için bavulda bulunmasında fayda olan eşyalardandır.

Sağlık

Çocukların nerede ne zaman hastalanacakları hiç belli olmuyor. Tatilde de başımıza gelebilir. Onların en ufak rahatsızlığı tüm aileyi bir anda moralsiz bırakabiliyor. Bavulumuzda mutlaka derece, ateş düşürücü/ağrı kesici şurup bulunmasında fayda var. Tatilde güneşten korunmakta dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerin başında geliyor. Her ne kadar şapkasız çıkma desek de şapka tek başına korumayacaktır. Çocuklar için üretilmiş yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca kolluk, can simidi gibi malzemeler çocuklarda tahrişe sebebiyet verebiliyor. Bu durumlar için de uygun krem bulundurmakta fayda var.

Mini Club

Tercih ettiğiniz otelde mini club olması çocuklara eğlenceli vakit geçirme imkanı sağlarken sizlere de kendiniz için vakit ayırmanızı sağlar. Otel tercihi esnasında mutlaka otelin mini club’ının olup olmadığı ve varsa da aktif olduğundan emin olmaya çalışın. Bazı otellerde mini club olarak ayrılan ve içinde basit 3-4 oyuncağın olduğu bölümleri de mini club olarak adlandırılabiliyor. Sonrasında hayal kırıklığı yaşamayın. Mini Club kapsamında çocuk animasyonu konusunda deneyimli otel çalışanları sayesinde çocuklar gün içinde spor-eğlence aktiviteleri, yarışmalar gibi çeşitli etkinliklerle eğlenceli vakit geçirme şansı yakalayabilirler.

Eğlence

Çocuklar için kurgulanmış animasyonlar, çocuk diskosu, yarışmalar çocuğunuzun gün boyu hem eğlenmesini hem de enerjisini tüketmesini sağlayacaktır. Çocukların tatilinin eğlenceli geçmesi sizin de tatilden keyif almanızı sağlayacaktır.

Güvenlik

Çocuklar yüzme bilmiyorsa önlem almakta fayda var, kolluk ve simitler kesinlikle unutulmamalı. Süral Otelleri çocuklarınız için güvenli ve eğlenceli bir tatil sunmaktadır.