Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı Side Turizm Merkezi, yabancı futbol kulüplerinin en gözde kamp merkezleri arasında. Son olarak Avusturya’nın FC Wacker Innsbruck Takımı ile Rusya’nın önemli kulüplerinden Spartak Moskova, Side Çolaklı’da bulunan Süral Resort Hotel’de kampa girdi.

Side’de kamp yaptıklarını sosyal medya hesaplarından, takipçileri ile paylaşan Futbol Kulüpleri, Side’deki kamp ortamına ve tesislere övgüler yağdırıyor…

Futbol Turizmi Side

Antalya’da Futbol Turizminin öncü isimlerinden, ’Süral Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Hakan SÜRAL’ futbol başta olmak üzere, spor kulüplerinin kamp çalışmalarının turizmin çeşitlenmesi ve 12 aya yayılması için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Süral Hotels olarak Antalya Bölgesi’nde Spor Turizmini ilk başlatan gruplardan biri olduklarını, yaklaşık 30 yıldır yerli yabancı spor kulüplerini konuk edip, bugüne kadar 100’ün üzerinde spor kulübünü ağırladıklarını belirtti.

Side Bölgesi’nin Spor Turizmi için, uluslararası kriterlere sahip futbol sahaları, teknik imkânları, iklimi ve turistik tesislerde sunulan yüksek kalitede hizmet ile önemli destinasyonlardan biri olduğunu vurguladı. Ayrıca Side’nin futbolun yanı sıra, golf, kano, bisiklet, dağcılık ve tenis gibi farklı spor dallarının da kamp ve hazırlık faaliyetleri için, yılın 12 ayı her türlü altyapıya sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Hâlen Avusturya’nın FC Wacker Innsbruck Takımı ile Rusya’nın önemli kulüplerinden Spartak Moskova Takımları Side – Süral Resort Hotel’de kamp yapıyor, Süral Hotels olarak nisan ayına kadar Avrupa’nın önemli liglerinden diğer takımları da ağırlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Author

Write A Comment